Re: Re: Re: spolupráce

LEON 01.01.2014
V PS2 je bohužel podobný problém, jako ve War Thunderu na arkádových serverech - že ten, kdo chce lítat na joysticku, to má těžší, než kdyby lítal s myší a klávesami :-( Z mně nepochopitelného důvodu Sony udělala na joysticku křivku osy Y (výškovka) ukrutně citlivou kolem středu se snižující se citlivostí na obou koncích, přesně opačně než je to ve všech ostatních leteckých simulátorech. Takže když chceš zamířit na nepřítele a uděláš joystickem malý pohyb, udělá letoun ve skutečnosti pohyb daleko větší a nejde tak přesně usadit zaměřovač na soupeři. Naopak kdo má myš, udrží zaměřovač na soupeřově letounu úplně přesně. Trochu se dá křivka pohybu výškovky doladit programem SlimJoy, který udělal CaK_Rumcajs, ale stále to není úplně ono. Já létám Mosquito ,,Full Real", takže Joystick, pedály, hotas, FreeTrack a pohled pouze z kokpitu, protože se mi líbí náročná pilotáž těchto sci-fi konvertoplánů a chci si ji realisticky vychutnat i za cenu tohoto obrovského handicapu proti arkádovým hráčům na myších. Ono když člověk začne používat návyky z klasických simulátorů, situační povědomí, výšková převaha, moment překvapení atd., tak se dá taky vyhrávat, ale je to hrozná dřina :-)

Přidat nový příspěvek